Polski English Ru Deutsch

Sprawdź jak zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko przy produkcji foliowych opakowań

19-01-2022

Dbanie o środowisko naturalne jest dla nas jedną z najwyższych wartości, którymi kierujemy się w naszej codziennej pracy. Na świecie codziennie wytwarzane są tony plastikowych opakowań. Choć trend ten jest coraz mocniej ograniczany, to nadal ich ilość jest zatrważająca. Dlatego nasza firma prowadzi działania mające na celu wykorzystanie odpadów tworzyw sztucznych poprzez recykling. Jest on podstawą prowadzonej przez nas działalności. Wszystkie produkty, które Państwu oferujemy, są więc efektem obróbki surowców wtórnych.

Jak wygląda recykling odpadów z tworzyw w naszej firmie?

Przede wszystkim, recyklingowi poddajemy wszystkie odpady, które do nas trafiają. W pierwszej kolejności dokonujemy ich rozdrabniania w młynie, a następnie je myjemy oraz osuszamy. Mycie przebiega w specjalnie przygotowanych do tego typu wannach. Czemu odpady są najpierw rozdrabniane a dopiero myte? Dzieje się tak ze względu na fakt, że proces rozdrabniania w znacznym stopniu przyspiesza i ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z odpadów. Mycie, z kolei jest ważne przede wszystkim ze względów higienicznych, ale także służy uzyskaniu odpowiednich właściwości, którymi ma charakteryzować się końcowy produkt, czyli regranulat. Gdy odpady zostaną już rozdrobnione oraz oczyszczone z zabrudzeń, poddawane są procesowi osuszania. Następnie przetapiamy je i ponownie regranulujemy do postaci małych granulek. Dzięki temu końcowy produkt może być w znacznie łatwiejszy sposób przechowywany oraz transportowany.

W jaki sposób działamy na rzecz środowiska przy produkcji foliowych opakowań?

Już sam proces recyklingu pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, gdyż zamiast wytwarzać nowe produkty, po prostu ponownie wykorzystujemy te odpady, które do nas trafiają, tworząc wysokiej jakości regranulat. Następnie jest używany przede wszystkim przez nas do produkcji kolejnych opakowań a także sprzedawany innym firmom produkcyjnym. Ponadto, nasze zaawansowane technologicznie maszyny pomagają nam uzyskać bardzo dużą wydajność, jeśli chodzi o recykling przy jednoczesnym ograniczaniu strat energii.

Projekt i wykonanie strony www: DUONET