Są lekkie, łatwe w przechowywaniu, transporcie oraz cechują się znakomitymi parametrami, a na dodatek są odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Regranulaty PE, których produkcją zajmujemy się od lat, to wyrób uniwersalny i powszechnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu.
Naszym klientom oferujemy granulat PE z tworzywa sztucznego najwyższej jakości, który powstaje w wyniku recyklingu odpadów. Do jego wytwarzania wykorzystujemy zaawansowane technologicznie linie produkcyjne ze specjalnym systemem odgazowania oraz podwójnym sitem filtracyjnym. Drobinki z recyklingowanego tworzywa sztucznego pozwalają zoptymalizować koszt prowadzenia działalności gospodarczej, a ich wykorzystywanie przez firmy uznaje się za działanie proekologiczne.
Rosnące zanieczyszczenie naszej planety sprawia, że bardzo pożądanym procesem staje się recykling rozmaitych materiałów. Regranulaty tworzyw sztucznych powstają przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a następnie są wykorzystywane do produkcji nowych wyrobów. Można wyróżnić kilka typów granulatów w zależności od tego, z jakiego materiału powstały.
W pierwszej kolejności producent regranulatu zajmuje się dokładnym oczyszczaniem plastikowych odpadów. Następnie są one suszone i zmielone w specjalnym młynie. W kolejnym etapie wykonuje się kolejne suszenie, które musi być bardzo dokładne, aby nie zakłócić całego procesu recyklingu. W końcowym etapie surowiec jest umieszczany w ekstruderze zaopatrzonym w specjalne filtry. Wykonywana w taki sposób produkcja regranulatu pozwala na uzyskanie surowca o różnych kształtach, między innymi małych granulek albo nitek. Regranulaty mogą przybierać również rozmaite kolory, np. żółte, zielone, niebieskie, brązowe lub czarne.
Produkcja regranulatu z tworzyw sztucznych umożliwia wytworzenie niezwykle trwałego produktu odznaczającego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur. Parametry regranulatu w porównaniu do materiału wyjściowego ulegają pogorszeniu, ale mimo wszystko jest to surowiec bardzo funkcjonalny, lekki i trwały, przeznaczony do długotrwałego użytku. Na właściwości, jakimi charakteryzują się regranulaty tworzyw sztucznych, w dużej mierze wpływa jakość odpadów, z których są wytwarzane. Jeśli plastik jest selekcjonowany dokładnie i starannie, wówczas można uzyskać regranulaty o parametrach wysokiej jakości.
Zaczynaliśmy jako mała firma, obecnie Marju współpracuje z przedsiębiorstwami w całej Europie. Duże doświadczenie i specjalistyczna wiedza sprawiają, że mamy silną pozycję na rynku tworzyw sztucznych nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach europejskich. Zapraszamy do korzystania z naszych usług szczególnie firmy i sieci handlowe dążące do bycia bardziej eko!
Regranulat to granulat, który powstał w wyniku przetworzeniu odpadów z tworzyw sztucznych — czyli recyklingu. Może on być ponownie wykorzystany przy produkcji opakowań: w tym folii, butelek czy pudełek z plastiku. Produkcja regranulatu przyczynia się zatem do ochrony środowiska poprzez ponowne wykorzystanie substancji uważanych powszechnie za śmieci.
Wiele tworzyw sztucznych nadaje się do ponownej granulacji. Jako doświadczony producent regranulatu skupiamy się na polietylenie (PE). Jest to materiał giętki, termoplastyczny, zazwyczaj przezroczysty. Doskonale nadaje się do produkcji toreb plastikowych, kapturków termokurczliwych czy też wieczek opakowań.
Regranulat ma bardzo szerokie zastosowanie. Może go zastosować w większości tych samych aplikacji co materiał pierwotny, przy czym jego przewagą jest niższa cena i fakt, iż ograniczamy wprowadzanie "nowych" plastików do środowiska. Produkcja regranulatu z tworzyw sztucznych to proekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla wielu nowoczesnych firm.
Regranulaty tworzyw sztucznych cechują się nieco gorszymi parametrami od oryginału, jednak w większości przypadków, różnica jest na tyle znikoma, iż z powodzeniem można ich używać jako zamiennika. Wyjątki ograniczają się głównie do sytuacji, gdzie kluczowa jest czystość materiału, czyli głównie w przypadku opakowań, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, czy też aplikacji medycznych.
Regranulat jest owocem przetwórstwa odpadów foliowych (recyklingu) i nie posiada statusu odpadu. Jako producent tego typu materiałów dbamy o ich wysoką jakość i dostarczenie Klientom produktu o wysokich parametrach użytkowych. W celu uzyskania większej liczby informacji zapraszamy do kontaktu.